Fotbalová akademie
čtvrtek 07. dubna. 2016
U15 - zápasy

Patnáctka na Slovácko nevyzrála

Starší žáci Baníku Ostrava do 15 let odjeli z Uherského Hradiště s nepořízenou, když podlehli domácímu Slovácko 0:3. Ostravanům se tím opět o něco vzdálily přední příčky tabulky, ale už v příštím kole mají šanci na reparát, neboť se představí na půdě vedoucí Sigmy Olomouc.

Hodnocení trenéra Martina Šubrta: "Hned v úvodu utkání jsme díky podařenému presingu měli dvě velké příležitosti ke skórování, ale branku jsme v obou případech ze slibné pozice přestřelili. Poté iniciativu převzali domácí, kteří velice dobře kombinovali a přecházeli do rychlých útoků, které jsme z důvodu špatného posouvání a postavení nezachytávali. Slovácko bylo velmi aktivní i při napadání naši rozehrávky, což nám dělalo také velké problémy. Po prvním poločase, kdy jsme inkasovali z rohu po vlastní brance a z pokutového kopu, jsme chtěli ve druhé půli zlepšenou hrou výsledek zkorigovat. V úvodu jsme k tomu měli opět příležitosti, ale bez úspěchu. Hra potom byla otevřená, útoky se střídaly na obou stranách, a to včetně šancí. Úspěšní byli bohužel zase jen domácí, kteří z posledního útoku vytěžili třetí branku, a i proto musíme sportovně uznat větší kvalitu soupeře v tomto utkání."