Fotbalová akademie
středa 22. května. 2024
U15 - zápasy

Patnáctka doma porazila Sigmu Olomouc

Čtvrtá výhra v řadě znamená upevnění druhé příčky v žákovské lize. Duel proti Sigmě ale nezačal pro domácí dobře a brzy prohrával. Do pauzy se podařilo ostravským vyrovnat a ve druhém dějství strhnout vítězství na svou stranu. V pátek je čeká další utkání na domácí půdě, tentokráte derby proti Vítkovicím.

Hodnocení trenéra Patrika Rataje a Milana Chalupy: Hned v úvodu jsme zaspali při soupeřově rohu, hloupě jsme se nechali strhnout hrou a inkasovali. První půle se nám poté nevydařila. Především nám chyběl pohyb bez míče v předfinální a finální fázi. Ke konci poločasu se nám podařilo srovnat po střele zpoza vápna po zisku míče. Co nás z utkání nejvíce těší je reakce týmu po změně stran. V druhé půli jsme byli daleko živější, silnější v kombinaci a více nebezpeční před soupeřovou brankou. Především byl cítit větší klid v mezihře a předfinální fázi, což vedlo k šancím a otočení skóre. Gratulace klukům k důležitému vítězství. Už nyní se chystáme na další utkání a budeme chtít navázat na výkon především z druhého poločasu.

Informace o utkání

21.
úterý
kvě
FC Baník Ostrava VS SK Sigma Olomouc
SpSM-TOP U 15 žáci

Statistiky

Poločas: 1:1
Branky: 37. Hrabovský, 64. Hlavatý - 6. Botek Rozhodčí: Ivanský – Čecháček, Horáková
Diváci: 67

Sestavy

FC Baník Ostrava

Hořínek - Mikulenka, Grygar, Hlavatý, Török, Holek, Chovaneček (41. Schulla, 75. Kuder), Marcol, Hrabovský, Babilon, Havran (70. Kilian)

U15