Fotbalová akademie
středa 08. května. 2024
U14 - zápasy

Remíza čtrnáctky v Brně

První ztrátu v nadstavbové skupině o titul si připsala čtrnáctka Baníku na půdě Zbrojovky. Dvoubrankové vedení po prvním poločase se i přes další šance nepodařilo navýšit, naopak domácí celek se prosadil dvakrát a vyrovnal.

Hodnocení trenéra Roberta Blaška a Aleše Neuwirtha: V utkání jsme se dostali zaslouženě do dvoubrankového vedení. Za stavu 2:0 jsme si v první vytvořili řadu šancí, které bud bravurně chytil brankář, nebo jsme je špatně vyřešili. Brno je na dvoubrankové manko docela zvyklé, proto jsme kladli důraz na proměnování dalších šancí ve druhém poločase. To nás nakonec vytrestalo, protože tolik přechodů a přečíslení jsme si častokrát nevytvořili se vším respektem s méně zdatnějšími týmy. Brno ukázalo morál a kvalitu, kdy si poradili s menším počtem brankových příležitostí. Škoda, v samotném závěru Matyáš Frýdl minul prázdnou branku. Nicméně utkání mělo intezitu a emoce do poslední minuty a z tohoto řekněme výchovného procesu je to někdy podstatnější než výsledek.