Fotbalová akademie
středa 14. června. 2023
U19 - zápasy

Na Spartě devatenáctka na titul nedosáhla

Duel o titul mistra ČR zahájila lépe domácí Sparta, která se brzy ujala vedení. Zanedlouho vyrovnal Málek a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Ostravští museli vyhrát, to nahrávalo domácím, kteří deset minut před koncem vstřelili vítěznou branku a oslavy titulu tak započaly po závěrečném hvizdu na straně pražského celku.

Hodnocení trenéra Václava Stráníka a Radima Kováře: Utkání o titul začal ve výborné atmosféře bohužel lépe pro Spartu, která šla do vedení po rychle zahrané standartní situaci na zadní tyč, kde se soupeř prosadil. Ve 23. minutě jsme našli odpověd po hezké akci, kterou nekompromisně zakončil Málek. V tento moment jsme se nacházeli v lepším rozpoložení než Sparta, jenže další šance do poločasu nepřišla a šlo se do kabin za vyrovnaného stavu. Druhá půle byla v režii Sparty, která nás přehrála. Odměnou ji bylo vedení 2:1 po rychlém brejku. My jsme se mohli dostat ještě zpět do hry po trestném kopu Perrette a následném závaru ve vápně. Bohužel ani to nevyšlo. Více šancí jsme si nedokázali vypracovat a tak Sparta zaslouženě získala titul. Klukům a všem v klubu patří velká pochvala a poděkování za celou sezonu.