Fotbalová akademie
pondělí 14. listopadu. 2022
U19/B - zápasy

Osmnáctka přišla o výhru v nastavení

Poslední podzimní kolo osmnáctce nevyšlo, i přesto, že úvod měla snový. Už po čtyřiceti vteřinách poprvé skórovala, v desáté minutě podruhé a další dvě velké příležitosti zůstaly nevyužité. Poté převzali otěže hry hosté, kteří do půle korigovali. Ve druhé půli mohli ostravští navýšit své vedení, ale proti bylo mimojiné i břevno. Nakonec v poslední vteřině zároveň se závěrečným hvizdem hosté ze čtyřiceti metrů vyrovnali. Osmnáctka tak zakončila podzimní část soutěže na druhém místě tabulky.

Hodnocení trenéra Václava Stráníka a Martina Folty: První desetiminutovka nám vyšla na výbornou, když jsme se již v první minutě ujali vedení a v 10. jsme zvyšovali na 2:0. Měli jsme další velkou šanci dát na 3:0, což se bohužel nestalo. Od 20. minuty si kluci mysleli, že to půjde samo a nepochopitelně jsme ustoupili od naší poctivé hry a začali si hrát fotbal na plácku, což se nám vymstilo a soupeře jsme pustili do hry. Odměnou mu byla branka, když nám hráč Zlína dá gól přímo z rohu... O poločase jsme si důrazně řekli, že takhle cesta nevede! Druhá půle už byla přístupem v pořádku, ale bohužel nás zdobila obrovská nekvalita na míči. Dělali jsme zbytečně moc nevynucených chyb a bohužel se to objevilo i v koncovce, kdy jsme z jasných šancí nedokázali vstřelit rozhodující branku. Třešničkou na dortu byla chyba v 92. minutě našeho golmana, kdy soupeři nahraje nesmyslně míč na nohu a ten ho přelobuje do prázdné brány...