Fotbalová akademie
neděle 14. července. 2024
U16

Šestnáctka si poradila se Sigmou Olomouc

Šestnáctka se na Vistě představila proti olomoucké Sigmě. Duel měla v moci domácí sestava, která si během zápasu vytvořila velké množství šancí, ale i hosté zahrozili z několika situací. Během stodvaceti minut za velkého tepla tak přítomní diváci měli možnost vidět sedm branek a první výhru v sezóně ostravské šestnáctky.

FC Baník Ostrava U16 - SK Sigma Olomouc U16 5:2 (2:0)

branky Baníku: 14. Mechl, 59. Ručka, 84. Benýšek, 89. Rataj, 114. Schikora - 71. a 93.

sestava: Hudeček (40. Andl, 80. Hořínek) - Ručka (60´ Mikulenka), Mechl (80. Čarnoký), Hlavatý (80. Schulla), Kilián (60. Rataj), Čarnoky (40. Marcol, 80. Lukeš), Palčík (60. Kuder), Babilon (60. Mezei), Dorazil (60. Schikora), Török (60. Pěntka), Hrabovský (40. Antonín, 80. Benýšek)

Hodnocení trenéra Martina Špičky, Filipa Smékala a Martina Folty: Po třech dvoufázových trénincích nás hned v sobotu čekal první přípravný zápas. Proti Sigmě jsme za velkého vedra hráli 2x 60 minut, kde jsme protočili všechny hráče, kteří naskočili do přípravy. Hráči k utkání přistoupili zodpovědně a zaslouženě zvítězili. Mrzí velké množství neproměněných brankových příležitostí a jednoduché ztráty, ale i spousta dobrých věcí bylo v zápase k vidění. Vše si rozebereme na videu. Toto je ovšem začátek naší společné cesty, je potřeba dále pracovat a zlepšovat se. Hned ve středu nás čeká dvojzápas proti Opavě a v pátek vyrazíme na soustředění na Čeladnou.