Fotbalová akademie
pondělí 02. července. 2018
U10

U10 zvládla zápasy se Schalke nebo Liverpoolem

Ročník narození 2008 v kategorii U10 završil sezónu plnou nových zkušeností. Její průběh přiblížil v krátkém hodnocení trenér Tomáš Kaventa.

Sezóna u kategorie starší přípravky U10 Baníku Ostrava se nesla ve znamení postupného přesunu k žákovskému fotbalu. Náplň celé části sezóny bylo jednoznačně zdokonalování herních činností jednotlivce. Naučené dovednosti kluci v podzimní části sezóny uplatňovali v pětkovém fotbale. Vzhledem k tomu, že příští sezónu již kluky čeká žákovská liga, jarní část sezóny se nesla především ve sbírání zkušeností na „větším“ hřišti. Převážnou většinu fotbalových akcí jsme absolvovali na polovinu hřiště 7+1, případně 6+1 a kluci se s přesunem na „větší“ hřiště prali statečně.

Během celé sezóny jsme absolvovali velké množství trianglů, minilig, turnajů a všemožných sportovních akcí. Velkou zkušeností v uplynulé sezóně jim byl turnaj v Chorvatsku, který se hrál právě v rozestavení 7+1. Museli během něj řešit celou řadu fotbalových situací, na které dosud nebyli zvyklí. Vrcholem sezóny byl pro U10 turnaj v rakouské Vídni, kde měli možnost poměřit síly s celky z různých koutů Evropy. Jmenovitě se jednalo například o Besiktas Istanbul, Lugano, Schalke 04 nebo Liverpool. Je třeba dodat, že ostudu rozhodně neudělali a prezentovali se výbornými výkony.

Poděkování za celou sezónu patří jak všem hráčům, za jejich přístup, tak jejich rodičům, kteří je celý rok podporují.

Za trenérský tým, který společně se mnou tvořili David Richter, Franta Végh a Roman Trojan přejeme všem klukům především pevné zdraví, spousty sportovních úspěchů a i nadále takovou chuť do fotbalu, kterou předváděli pod naším vedením.